Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Nowoczesna architektura : Meadows Community Recreation Center & amp; Edmonton Public Library / Group2 Architecture Engineering & amp; Shore Tilbe Perkins + Will

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Architecture Engineering Ltd.
& Shore Tilbe Perkins + Will Stworzenie kotwicy dla rozwoju miejskiego Edmonton w Kanadzie, współpraca architektów Group2 Architecture Engineering Ltd.
i Shore Tilbe Perkins + Will stworzyło harmonijną syntezę z witryną, jej naturalnym krajobraz i potrzeby społeczności dzięki Meadows Community Recreation Center & Edmonton Public Library.
Ich projekt ma rozpocząć budowę w styczniu 2011 roku.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Nowy język dla społeczności dzięki uprzejmości Group2 Architecture Engineering Ltd.
& Shore Tilbe Perkins + Czy Ciepło wspólnego życia pod majestatem zachodniego nieba.
Delikatny wał rozległej równiny stepowej sięgającej horyzontu.
Organiczna, łatająca struktura siatki dominium.
Te obrazy i inspiracje łączą się, aby poinformować o innowacyjnym planie nowego centrum rekreacyjnego i biblioteki w Edmonton w Albercie.
Meadows Community Recreation Centre i Edmonton Public Library znajdują się na skraju rozwijającej się podmiejskiej aranżacji w Edmonton w południowo-wschodniej części kraju i konfrontują kluczową kwestię, jak pośredniczyć w nieodłącznych potrzebach rozwijających się społeczności, poszukując nowego, zrównoważonego języka, który uwzględnia regeneracyjną i harmonijną równowagę w trwającym partnerstwie społeczeństwa z jego naturalnym otoczeniem.
Założenia projektowe ewoluowały z potrzeby rozwiązania trzech głównych problemów: stworzenia strategii architektonicznej, która będzie wspierać elementy programistyczne w ich użytkowaniu i działaniu przez wiele dziesięcioleci, stworzenie silnego poczucia miejsca, które zbuduje społeczność w żywej sferze publicznej oraz integracja architektury i krajobrazu w wysoce zrównoważone środowisko zbudowane.
Powstała w ten sposób synteza jest badaniem wspólnoty wyrażanej przez różne funkcje i definiowanej przez odrębne formy w rozważnych relacjach między sobą.
Formy, które czerpią z toczącego się terenu czytającego na niebie prerii; odzwierciedlają one naturalne odmiany krajobrazu, powodując architektoniczne rozpoznanie budynku jako topografii.
Nawiązuje do zebranych działań odzwierciedlających ich naturalny kontekst poprzez pofałdowany dach i rezonuje wyraźne połączenie pod kocem wielkiego nieba.
Tam, gdzie możliwości zaszycia szyby i dostarczania światła dziennego do wnętrza odradza się z prostego, ale mocnego gestu.
Tam, gdzie współczesne działania wymagające nowoczesnej infrastruktury informują o pomysłowym zestawie systemów, technologii, programowania, materiałów i stron, które działają nierozerwalnie w trwałej, holistycznej strukturze.
Stworzony przez regionalną, preriową geografię i wyczulony na całokształt interakcji wewnątrz budynku elementy budowlane łączą się w spójną i dynamiczną ekspresję architektoniczną.
Biorąc wskazówki z utajonej historii topograficznej i geograficznej, a także z oryginalnej kultury zrównoważonego rozwoju ludzkiego, Meadows Community Recreation Center i Edmonton Public Library dostarczają rozważnego, mocnego serca, aby zakotwiczyć społeczność w poszukiwaniu szablonu i inspirującego kierunku w kierunku żywa przyszłość.
Dzięki uprzejmości Group2 Architecture Engineering Ltd.
& Shore Tilbe Perkins + Will Beyond Suburbia Dzięki uprzejmości Group2 Architecture Engineering Ltd.
& Shore Tilbe Perkins + Will Na stosunkowo płaskim, bezbarwnym obszarze ziemi na obrzeżach rozwoju miast w South East Edmonton, The Meadows Community Recreation Center i Edmonton Public Library (MCRCEPL) zaspokajają potrzeby społeczności etnicznie zróżnicowanych, głównie młodszych rodzin, przewidując 60% wzrostu populacji w ciągu najbliższych 20 lat.
Zdefiniowane przez znaczące drogi na południe i wschód, przez mieszkalne o niskiej gęstości zarówno na zachód, jak i poza korytarzem użyteczności na północy, oferuje znaczące połączenia dla pieszych i otwartych przestrzeni z istniejącą i przewidywaną tkanką miejską.
W konfrontacji z wyzwaniem związanym z tworzeniem strefy pieszych w ramach autocentrycznego modelu rozwoju miast, system wykorzystuje pragmatyczne zaangażowanie między działalnością wewnętrzną i zewnętrzną oraz kierunek bardziej zrównoważonej geografii, aby zamanifestować znaczącą integrację architektury i krajobrazu publicznego spacje.
Ta integracja witryny i budynku obejmuje plan ogólny społeczności, który proponuje dwa nowe szkoły wyższe poza północną i południową granicą nieruchomości, sąsiadujące przyszłe inwestycje komercyjne i mieszkaniowe, a także rozbudowany transport publiczny, kładąc podwaliny pod ich powiązania.
Wynikające z tego tworzenie poczucia skali i przyjemności procesji poprzez połączenia zdobione przez cały rok z działaniem zaprosi i podtrzyma publiczne użytkowanie, dając szerszej społeczności żywą podstawę, z której można kierować jej przyszłym rozwojem.
Architektura inspirowana krajobrazem dzięki uprzejmości Group 2 Archi
[przypisy: impregnaty do drewna na zewnątrz, tona piasku cena, oculus allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: impregnaty do drewna na zewnątrz oculus allegro tona piasku cena