Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Budownictwo wczoraj i dzis : Narodowe Muzeum Archeologii i Nauk o Ziemi / archi5 i OKA

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Renderowanie przez Luxigon Francuscy architekci archi5 i Omar Kobbité Architectes (OKA) wygrali konkurs na zaprojektowanie Narodowego Muzeum Archeologii i Nauk o Ziemi w Rabacie w Maroku.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
ANCHOR NA KRAJU MAROKO Nasza propozycja jest bezpośrednio związana z tematyką Muzeum: – Kotwica w ziemi najbliższej Ziemi, jej topografia, archeologia – Wejście w głąb, gość bezpośrednio do infuzji naukowej rozwinięty – Architektura mineralna , odnosząc się do składników naszej planety – architektury w ruchu, wyartykułowanej jako szkielet, z jej łukami o różnych wysokościach i długościach.
Renderowanie przez Luxigon Budynek nie jest zbyt masywny.
Jest zupełnie odwrotnie: – W harmonii wizualnej z blokiem Lyautey (wysokość mniej) – Na skali otaczającego budynku – Doskonale połączony z ogrodami.
ELASTYCZNY SYSTEM KONSTRUKCYJNY Łuk: element konstruktywny i znaczący – Oferuje przestrzenie płynne, dostosowane do różnych tematów ekspozycji, zapewnia objętość i powierzchnię, cienie i światła w ścianach – Szanuje topografię, wchodzi do ogrodu, umożliwia inflitrowanie roślin – Zapewnia trwała konstrukcja z sieciami technicznymi – tworzy tętniącą życiem miejską promenadę przy alei Roosevelta.
Dzięki swojej dużej wysokości można go zmniejszyć w zależności od pożądanych oszczędności.
Renderowanie przez Luxigon NATURALNE, DOBRE I ENEGETYCZNE ŚWIATŁO Różny poziom łuku, patia, otwieranie ogrodu, tworzą piękną lekką atmosferę: – Gładkie światło z północy – Potężne światło z południa, odfiltrowane przez arabski wzór mauretański zaprojektowany przez ogniwa fotowoltaiczne .
Renderowanie przez Luxigon AN ENROIRMENTALNE PODEJŚCIE INTEGRUJĄCE: – Komfort wizualny i zachowanie zbiorów – Odzyskiwanie wody deszczowej – Produkcja energii (ogniwa fotowoltaiczne) DOSTĘP I FUNKCJA W HARMONII Z TOPOGRAFĄ Na różnych poziomach (plac, dostęp logistyczny, ogrody) budynek jest bezpośrednio dostępny dzięki otaczająca strona – wysoki plac wejściowy zapewnia jedność i powiązania między blokiem Lyautey i nowym budynkiem – odwiedzane parkingi są w wymaganej wielkości Renderowanie przez Luxigon SZCZEGÓLNE OGRODY DLA ZJEDNOCZNEGO PARKU Podzielone na 3 ogrody (ogród reprezentacyjny, arabski ogród mauretański, gry ogród), Park evoques relacji między mężczyznami i naukami o Ziemi.
Ogrody: `- Są w ciągłości z przestrzeniami wystawowymi, – Stają się miejscem odkrywania i odwiedzania, animowane przez poncdés par des kryształowe wyświetlacze.
Utrzymane persepektyki w ogrodzie z bloku Lyautey i utworzone widoki z nowego budynku zapewniają jednolity związek między trzema ogrodami.
ZASOBY, WIEDZA, KULTURA Dzięki trzeźwości projektu powstaje trwałość architektury, design środowiskowy, prosty i trwały kształt.
Jest to źródło nauczania do rozpowszechniania wiedzy globalnej i kultury marokańskiej.
master plan Architekci: archi5 i OKA Lokalizacja: Rabat, Maroko Klient: Królestwo Maroka, Ministerstwo Kultury Powierzchnia: 24 730 m2 nowej konstrukcji, 4 380 m2 na rehabilitację Koszt: 90 237,000 euro bez podatków Termin realizacji: luty 2014
[patrz też: zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków, ezebra allegro, bomar kielce ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bomar kielce ezebra allegro zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków