Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Budownictwo i architektura : Maple Leaf Square Canopy / United Artyści wizualni

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

James Medcraft, United Visual Visual, 2010 Autorzy: United Visual Artists Lokalizacja: Toronto, Kanada Komisarze: Cadillac Fairview, Lanterra Developments, Maple Leaf Sports Public Art Consultants: Public Art Management.
Karen Mills i Justin Ridgeway Wymiary: 90 metrów x 3 metry Rok budowy: 2010 Zdjęcia: James Medcraft, United Visual Artists, 2010 Zainspirowany doświadczeniem przechodzenia przez pstrokate światło lasu, Canopy stosuje masową produkcję i precyzyjną produkcję, aby wywołać i odzwierciedlać naturę.
Tysiące identycznych modułów, ich forma wyabstrahowana z geometrii liści, jest rozkładana w nie powtarzającym się wzroście.
W ciągu dnia otwory w modułach filtrują naturalne światło na ulicę poniżej.
Po zmierzchu rodzą się cząstki sztucznego światła, poruszają się po siatce i umierają, ich przetrwanie zależy od obszarów energii przenikających przez strukturę.
Wynik jednocześnie przypomina aktywność komórek w liściach, liściach w drzewostanie lasu lub mieście widzianym z powietrza.
.
James Medcraft, United Visual Artists, 2010 Concept United Visual Artists (UVA) został zamówiony przez Public Art Management w celu stworzenia stałej instalacji dla Maple Leaf Square w Toronto w Kanadzie.
Biorąc pod uwagę chodnik dla pieszych jako miejsce pracy, chcieliśmy stworzyć dzieło, do którego ludzie mogliby się podłączyć, zanurzyć się w nim i niemal natychmiast uciec przed trudnym środowiskiem miasta.
Postanowiliśmy stworzyć rzeźbę, która jednocześnie wywoływałaby u człowieka racjonalność, naturalną nieregularność i zacierała rozróżnienie między tymi dwoma.
Rezultatem było Canopy, dzieło składające się z ponad 8000 identycznych wielokątnych modułów, które razem tworzą 90 metrową organiczną siatkę zawieszoną nad chodnikiem.
Canopy to regimented grid, którego moduły odwołują się do materiałów krystalicznych, komórek liści i kształtu samego liścia klonu.
Moduły rosną na zewnątrz z lokalizacji nasion, aby skolonizować sieć, a następnie nie każda komórka jest zajęta przez moduł.
James Medcraft, United Visual Artists, 2010 W ciągu dnia naturalne światło odbija i załamuje szczeliny w modułach do chodnika poniżej; w nocy czasza budzi się do życia.
Cząstki światła rodzą się, poruszają się po środowisku, a potem umierają.
Cząstki rozwijają się lub giną zgodnie z kaprysami większych, przypominających chmury obszarów energii, które przenikają przez baldachim.
Mimo że kawałek jest twardy, kanciasty i mechaniczny, ogólny wpływ jest bardziej miękki i bardziej organiczny.
przypominający baldachim lasu, z nakrapianym światłem modulowanym przez przepływające systemy pogodowe.
Lokalizacja dzieła sztuki w centrum Toronto zachęca do innej interpretacji.
Baldachim można odczytać jako miasto widziane z powietrza.
cząsteczki światła stają się ludźmi poruszającymi się chodnikami, pojazdami poruszającymi się przez ruch drogowy lub ciągle zmieniającymi się światłami w oknach mieszkań własnościowych, które otaczają teren.
Canopy to medytacja na temat istotnej wspólności pomiędzy tym, co uważamy za sztuczne.
i.
naturalny.
procesy.
w obu przypadkach działanie mnóstwa krótkotrwałych bytów tworzy duży, długowieczny złożony system.
miasto.
i las .
.
James Medcraft, United Visual Artists, 2010
[więcej w: loom bands allegro, olx sieradz, olx przemyśl ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: loom bands allegro olx przemyśl olx sieradz