Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Architektura 21szego wieku : Wystawa: “Interiores”

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Pedro Gadanho jest autorem projektów pokazanych na wystawie, które kuratoruje w ramach Triennale Architektury Lizbońskiej 2010, pod hasłem Falemos de Casas [Let s Talk about Houses].
Zdjęcia i filmy na żywo konfrontują nas z pracą czterech artystów wizualnych i fotografa specjalizującego się w architekturze.
Autorzy i projekty: Filipa César, z wideo Stereo, z Galerią Presença, 1998/2002; Jo.
O Paulo Feliciano, w swoim mieszkaniu w Lizbonie, 2001/2010, kolaż fotograficzny; Daniel Malh.
O, w Fundacji Elipsa, 2006, fotografia; Edgar Martins o Casa GMG, 2010, fotografia; i Fernando Guerra, na Casa Baltasar, 2007, fotografia.
Interiores powinien być postrzegany jako koncepcja autorska rozwijająca się od wewnątrz.
Jak spirala, która ma swoje epicentrum w produkcji architektonicznej Pedro Gadanho i jej konsekwencje w pracy artystów i fotografów, którzy tworzą udokumentowane i eksponowane korpusy.
Zakres tego projektu obejmuje również publikację książki z ograniczonym czasem drukowania.
Ważne jest, aby stwierdzić, że działalność Pedro Gadanho stara się mówić o architekturze wykraczającej poza projekty, które tworzy, rozpowszechniając się poprzez takie obszary, jak kuratorstwo, redagowanie i pisanie fikcyjne.
Architektura Pedro Gadanho opiera się na idei różnicy, intymności i pożądania, nie tracąc z oczu związku z kulturowym i miejskim kontekstem przestrzeni, w których odbija i działa.
Ta praktyka architektury, która jest bardziej oddana wnętrznościom i wewnętrznemu życiu odosobnionych przestrzeni, istniała obok wirtuozowskiej praktyki dekoracji wnętrz i możliwości projektowania wnętrz, które Gadanho zna, ale stawia opór.
Ten akt oporu obnaża jego myślenie o konstrukcji i doświadczeniu miejsca, łącząc użycie podpory lub obiektów stworzonych zgodnie z normami funkcjonalnymi i estetycznymi, do stworzenia systemu interakcji, który wiąże dynamiczne wykorzystanie przestrzeni życiowej i jego wymagane naczynia do zanieczyszczenia przez odniesienia ze świata zewnętrznego, które ostatecznie rozwijają się z architektury, sztuki i przedmiotów codziennego użytku, które nas otaczają.
Między językiem erudycyjnym a popularnym.
Wnętrza pokazywane nam przez film, fotografię lub wideo są niezależne od opisów intencji każdego projektu.
Powinny być postrzegane jako otwory w procesie, w którym autorzy doświadczyli przestrzeni, poza bliskością lub prawdy, której szukamy na każdym obrazie.
[więcej w: zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków, olx przemyśl, olx jawor ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx jawor olx przemyśl zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków