Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Architektura 21szego wieku : Architektura biurowa / LAN

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Paryż Architecture LAN udostępnił nam zwycięski projekt na konkurs zorganizowany przez SAEM EURALILLE, aby zaprojektować budynek biurowy dla Sogeprom / Projectim w Lille we Francji.
Dodatkowe zdjęcia i informacje od architektów po przerwie.
Czy można potwierdzić miasto w projekcie architektonicznym.
Dzięki uprzejmości architektury LAN To pytanie, podzielane przez cały nasz zespół, było punktem wyjścia dla naszych poszukiwań wrażliwej, ale odważnej odpowiedzi.
Strategiczne położenie działki, na głównym skrzyżowaniu w dzielnicy miejskiej, skierowało nas na.
Multiform.
architektura, której geometria może stanowić konkretną odpowiedź na problemy związane z skalą projektu, geografią i wymaganiami.
Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że lokalizacja budynku umożliwia artykułowanie różnych miejskich skal, zarówno bliskich, jak i dalekich.
Jego pionowość może działać jako oś wizualna i znacznik, jednocześnie znajdując sprawiedliwy i pełen szacunku związek z jego bezpośrednim kontekstem.
Celem tej architektury jest zbudowanie nowej przestrzeni miejskiej łączącej przestrzeń prywatną i publiczną, pionową i poziomą.
Koperta budynku jest pomyślana jako urządzenie do ciągłego wizualnego odkrywania miasta.
Okna zrywają się z modułowością budynków biurowych, tworząc bardziej krajowy wizerunek i zapewniając przejście między dzielnicą mieszkalną i gospodarczą.
Rezultatem jest stale zmieniająca się architektura kinetyczna z różnymi punktami widzenia.
Dzięki uprzejmości architektury LAN Aby zwiększyć to bogactwo wizualne, projekt każdej fasady został wygenerowany przez orientację, wykorzystanie i względy termiczne.
Tworzy to sukcesje i nakładanie się przeszklonych powierzchni, okien na miasto i różnych, stałych lub ruchomych systemów drewnianych okładzin, umożliwiających stałą zmianę funkcji codziennego życia budynku.
Dzięki uprzejmości architektury LAN Istotność fasad: sieci i drewno Projekt elewacji i wewnętrznych przestrzeni budynku jest zbudowany z siatki o długości 1,35 metra, składającej się z metalowego elementu w kształcie litery U na całej wysokości budynku, do którego koperta s różne komponenty są naprawione.
Ta pionowa siatka jest przerywana trzykrotnie przez poziome drewniane opaski, biegnące wokół budynku i kończące się na akrotercie.
Dodatkowe siatki poziome i pionowe regulują konstrukcję stałych lub ruchomych elementów drewnianych.
Wybraliśmy czerwone drewno na okładziny elewacji, używając go w różnych konfiguracjach, w zależności od przeznaczenia, i na przemian z dużymi oknami wychodzącymi na miasto.
Drewno jest stosowane jako trwała okładzina w nieprzezroczystych lub częściowo oszklonych częściach fasady, ale także, w zależności od orientacji, w postaci obrotowych okiennic ażurowych, umożliwiając precyzyjną kontrolę przenikania światła.
Ale jest również używany jako stały filtr przeciwsłoneczny.
Koncepcja projektu zapewnia mieszkańcom i użytkownikom biur przestrzeń publiczną opartą na poziomie, cyrkulacji i interakcjach społecznych w skali ludzkiej.
Niezdolni do zbudowania granicy działki, zdecydowaliśmy się na formę portyku, chodnika zapewniającego schronienie przed pogodą, żywą przestrzeń zewnętrzną, w której przechodnie i klienci sklepów mogą się mieszać.
Architekt: LAN Architecture Lokalizacja: EURALILLE, ZAC du centre international d.
Affaires des gares, Działka 4.1-A Program: Budowa biurowca ze sklepami Developer Wykonawca: SAEM Euralille Client: Sogeprom, Projectim Budget:.
6M excl.
Podatek VAT: 3,475 m.
Plan lekcji: 2010.
13 Zespół: LAN Architecture (główny architekt), Act Environnement (konsultant HEQ), IOSIS (TCE) Fotografie: Dzięki uprzejmości architektury LAN Dzięki uprzejmości Architektura LAN
[przypisy: projekt nawadniania ogrodu, loom bands allegro, impregnaty do drewna na zewnątrz ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: impregnaty do drewna na zewnątrz loom bands allegro projekt nawadniania ogrodu