Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Nowoczesna architektura : Shinjuku Gardens / Cheungvogl

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości Cheungvogl Cheungvogl udostępniliśmy nam jeden z ich najnowszych projektów, Shinjuku Gardens, w Tokio w Japonii.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
W śródmieściu Tokio nie ma wiele atrakcji, a spokojne tereny zielone są nieliczne.
.
Ogrody Shinjuku.
.
w kwitnącym centrum miasta Tokio jest świadomym wysiłkiem, aby w pełni wykorzystać dostępną otwartą przestrzeń; przesuwanie granic w dążeniu do połączenia bardzo potrzebnego naturalnego krajobrazu z infrastrukturą miasta.
Projekt podnosi świadomość ekonomiczną, społeczną, środowiskową i kulturową w różnych aspektach.
Strategie projektowe mają na celu maksymalizację zwrotów z inwestycji poprzez zapewnienie ponad dwukrotnie większej ilości miejsc parkingowych; zoptymalizuj możliwości wstrzyknięcia greenscape, aby zredukować emisje CO2, promuj sztukę i kulturę, oferując miejsca na wystawy sztuki w centrum Tokio.
Dzięki uprzejmości Cheungvogl Architecture.
Shinjuku Gardens.
proponuje zastąpienie istniejącego otwartego (numer 80) parkingu z dwupoziomowym parkingiem; renderowanie witryny z osłoniętą.
galerią z zieloną ścianą.
który pomieści dodatkowe 83 miejsca parkingowe.
Doceniając ekonomiczną wartość terenu, parking przyjmuje najbardziej wydajną sieć parkingową.
Zastąpienie konwencjonalnych ramp samochodowych podnośnikami samochodowymi zmaksymalizuje miejsca parkingowe; minimalizować zatory, zagrożenia bezpieczeństwa i czas oczekiwania.
Ta wysoce racjonalna struktura parkingowa o wymiarach 54m x 33m zajmuje o 22% mniej powierzchni w porównaniu z istniejącym układem, pozostawiając więcej zielonych przestrzeni publicznych i umożliwiając przeniknięcie światła i powietrza w gęste już miejskie środowisko.
Zewnętrzne rampy dla pieszych są wstawiane, aby zapewnić publiczny dostęp do ogrodu na dachu i galerii parków nad ziemią.
Dzięki uprzejmości Cheungvogl Green Prosta, powściągliwa i wyraźna subtelność palety materiałowej wtapia się w istniejącą tkaninę miejską.
Miękka powłoka.
Konstrukcja charakteryzuje się szerokimi balustradami, które pozwalają trawie pokrywać zewnętrzną część ramy, tworząc warstwy.
zielonych ścian.
jako obudowy do konstrukcji.
Wizualnie architektura wzbogaca społeczność warstwami półprzezroczystych zasłon, jednocześnie chroniąc widoki zaparkowanych samochodów.
Funkcjonalnie, miękka okładzina.
wykorzystuje pola trawy do pochłaniania emisji CO2, działając jako filtry czystego powietrza między budynkami.
Dzięki uprzejmości Cheungvogl Ogród na dachu to nowa zielona oaza nad dedykowanym parkingiem.
Ta intymna przestrzeń społeczna nad infrastrukturą i sztuczną betonową strukturą jest przez cały czas swobodnie dostępna i animowana przez społeczeństwo.
Systemy zbierania wody deszczowej są wbudowane w celu zwiększenia przepustowości, redukcji odpływów, redukcji rozmiarów rur i zmniejszenia zatkania zanieczyszczeń, gdy woda deszczowa przenika do podziemnych systemów odwadniających.
Sztuka Dwa poziomy parkingów są planowane jako galerie parków, gdzie artyści są zaproszeni do wystawienia swoich prac.
Używanie strukturalnych kolumn i płyt konstrukcyjnych jako pustych płócien dla artystów do tworzenia sztuki może być nową kulturą, która wprowadzi sztukę w codzienne życie.
Wystawianie sztuki w przestrzeni znalezionej jest niewątpliwie ekonomicznie wykonalną i funkcjonalną alternatywą, aby sztuka była bardziej dostępna dla publiczności.
Projekt zaciera się między architekturą i sztuką; zamieniając projekt konwencjonalnego parkingu w Street Art Museum.
zagłębiając się w zwykłe codzienne środowisko, szukając zaskakujących odkryć.
Dzięki uprzejmości Cheungvogl
[podobne: loom bands allegro, bomar kielce, oculus allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bomar kielce loom bands allegro oculus allegro