Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Magazyn architektoniczny : Centralne wejście do Biblioteki Głównej w Helsinkach / Djuric Tardio Architectes

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes Djuric Tardio Architectes podzielił się z nami swoją koncepcją, The The Storytelling Tree ., na konkurs Centralnej Biblioteki Helsińskiej.
Punktem wyjścia do ich projektowania jest książka, niekończąca się pamięć, która może opowiedzieć nam historie i opowieści stąd i gdzie indziej, jak stuletnie drzewo.
Ponieważ korzenie drzewa są mocno osadzone na ziemi, kultura jest mocno zakotwiczona w książkach, wykonanych z papieru uzyskanego z samego drzewa.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Nowoczesna biblioteka, jako elementarny i wspaniały symbol fińskiej istoty, kultury i know-how, a także wynik najbardziej udanej technologii drewnianej konstrukcji.
Są to cele, które rodzą niepowtarzalny budynek, dobrowolnie nieprzyzwyczajony do fińskiego krajobrazu, aby poprowadzić użytkownika w podróż gdzie indziej, w czasie czytania egzotycznej powieści.
Powrót do książek i do źródła wiedzy, aby zapewnić jego ciągłe istnienie i pamięć dzięki tej współczesnej bibliotece, wyposażonej również we wszystkie nowe media i urządzenia elektroniczne.
Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes W naszej podróży kulturalnego odkrycia, głęboko wbiegamy w te korzenie i stopniowo przechodzimy przez wiedzę, którą zawierają i ochraniają, aż do bujnej wiecznie zielonej korony.
Wreszcie możemy zatrzymać się tam, aby medytować, odkrywać i czytać książki, które napotkaliśmy i przynieśliśmy.
Drewno zakrzywione rękami człowieka i zebrane w tych regularnie przesadzonych lasach.
Główna i wiodąca troska: wykorzystanie zasobów i lokalnego know-how dla tkaniny pochodzącej z zasad zrównoważonego rozwoju, zanim zostanie ona ekologiczna.
Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes Organizacja tego drewnianego organizmu jest prosta, ale dynamiczna, składa się z 3 różnych obszarów: lobby i wielofunkcyjnego programu, biblioteki oraz kina i przestrzeni wystawienniczej.
Prosta elewacja miejska od strony ulicy równoważy bardziej otwartą i elewacyjną fasadę od strony parku, chronioną przez gigantyczne pionowe i regulowane pergole od strony południowej.
Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes Sercem projektu, biblioteki, jest spiralna, podwójna koncentryczna rampa wokół prawdziwej wieży książek, zwana także.
Wieżą Wiedzy.
tam, gdzie oryginalne książki będą dostępne do tradycyjnego czytania, oprócz cyfrowej wersji on-line.
Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes Wszystkie wejścia do usług bibliotecznych są wyraźnie widoczne na pierwszy rzut oka, począwszy od wielkiej, przeźroczystej i przeźroczystej wysokości wejścia, umieszczonej w środku budynku.
Recepcja, bar, samoobsługa, dostęp do półek z książkami, do świata dzieci i do sali wielofunkcyjnej, droga do kina i księgarni, restauracji i ich zewnętrznych tarasów są zorganizowane jako unikalna i szeroka wspólna przestrzeń.
Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes W ten sposób nowa Centralna Biblioteka w Helsinkach staje się przestrzenią dla miasta i jego mieszkańców, które może przyjmować imprezy i występy, szczególnie w najbardziej na południe wysuniętej części budynku, gdzie kino i stały i tymczasowy obszar wystawienniczy zostanie zainstalowany.
Dzięki uprzejmości Djuric Tardio Architectes
[hasła pokrewne: wniosek o stwierdzenie zasiedzenia, allegro wikipedia, zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: allegro wikipedia wniosek o stwierdzenie zasiedzenia zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków