Aranżacja wnętrz
Cyfrowa architektura wnetrz…

Budownictwo i architektura : Propozycja konkurencji Kaohsiung / STL

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Dzięki uprzejmości STL Z myślą o stworzeniu nowego centrum kulturalnego w ramach symbolicznej tożsamości miasta Kaohsiung, Tajwan, STL zaprojektował kompleksowy program, który ożywi kulturalną atmosferę miasta dla Konkursu Kaohsiung, który zostanie przedłożony do 10 stycznia.
2011.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Port Kaohsiung znajduje się w samym sercu krajobrazu miejskiego Kaohsiung.
Przylegające do otaczających obszarów śródmieścia, w których Cieśnina Tajwańska spotyka rzekę miłości, stwarza krytyczną okazję do stworzenia nowej tkanki miejskiej jako punktu wyjścia dla kultury muzycznej Azji i Pacyfiku oraz międzynarodowej platformy wymiany dla kultury morskiej.
Projekt stanowi wyjątkową okazję do oddziaływania na duży obszar Kaohsiung za pomocą ambitnego złożonego programu.
Wyzwanie wynika z potrzeby zapewnienia kulturalnej tożsamości nowego centrum, jednocześnie pozwalając mu być przestrzenią miejską o charakterze obywatelskim dla przyjemności mieszkańców, turystów i gości koncertowych.
Dzięki uprzejmości STL Dzięki uprzejmości STL Ambicją prowokowania zmiany miejskiej może być chęć stworzenia centrum kultury morskiej i muzyki pop, które podkreśla wyjątkowy charakter miasta Kaohsiung.
STL postrzega tę rzeczywistość jako spójną mieszankę poprzez architektoniczny krajobraz zakotwiczony w ikonicznych miejscach, które zaspokoją potrzeby mieszkańców, przemysłu i przyszłych trendów.
Znaczenie obwodowej tkaniny miejskiej stworzonej przez budynki otaczające zatokę skłoniło nas do zaproponowania planu, który celebruje istniejącą rzeczywistość i nie blokuje jej percepcji z zatoki.
Dzięki uprzejmości STL Zarówno pozytywka, jak i zabytkowa wieża zostały potraktowane jako dwa duże elementy ikoniczne, które uformują nowe centrum i zapewnią całej zatoce odnowioną i kultową tożsamość.
Objętości zostały potraktowane podobnie do wyrażenia zamiaru unisono dzięki zastosowaniu podwójnego systemu strukturalnego.
Struktura rezonuje z przemysłową, merkantylną rzeczywistością, która otacza zatokę, oferując nowy wyraz jej inżynierii jako nowego symbolu Kaohsiung.
Hala widowiskowa i strefa rozrywki uzupełniają się nawzajem: wspierając różnorodność przemysłu Tai-Pop, hale widowiskowe będą również służyć branży telewizyjnej rozrywki, a jednocześnie przyjmować wydarzenia z klasycznego teatru.
Ten najnowocześniejszy obiekt ma szansę stać się klejnotem koronnym dla wschodnioazjatyckiego przemysłu muzycznego i rozrywkowego, z możliwością dostosowania się do różnych rozmiarów odbiorców i wydarzeń.
Dzięki uprzejmości STL promenada wzdłuż parku stanie się nową, tętniącą życiem częścią miasta, zasilaną rekreacyjną i komercyjną działalnością wokół zatoki.
Niezależnie od tego, czy przyciągają nieskazitelne widoki obserwatorium w wieży widokowej; lub atrakcji kulturalnych w muzeum; lub po prostu na spokojny spacer wzdłuż nabrzeża, park oferuje wiele działań, aby pomieścić gości o każdej porze dnia i roku.
[patrz też: igłofiltry cena, tona piasku cena, wniosek o stwierdzenie zasiedzenia ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: igłofiltry cena tona piasku cena wniosek o stwierdzenie zasiedzenia